V sobotu 7:12 se závodní družstvo mužů zúčastnilo poslední soutěže v požárním útoku letošního kalendářního roku. Jednalo se o 34. ročník mikulášské soutěže v Lukavci.

Provedení disciplíny bylo oproti ostatním soutěžím netradiční, vybíhalo se z budovy, na trati se nacházely celkem dva ozdobené vánoční stromečky a běželo se na zkrácenou trať, o jednu hadici C méně. Proudaři však museli nejprve srazit figurku a až poté mohli zastavit čas sestříknutím terče.

Krom výsledného času se vyhlašovala také kategorie recese, takže pravidla samotného útoku si mohlo každé družstvo zvolit podle sebe. Viděli jsme útoky s historickými mašinami PS 8, nebo třeba s plovoucím čerpadlem přímo v kádi s vodou. Opravdu se bylo na co koukat, chvíli se po trati proháněli plnohodnotně vybavení výjezdoví hasiči, ty nahradila parta ,,postarších obavyatel” ve věkové kategorii 60+, nebo třeba 7 vánočních dárečků v podání žen z SDH Tísek.

Naši muži se s výsledným časem 36,042 s umístili na 5. místě a domů si tedy odvezli zaslouženého kapra.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem členům SDH, kteří v letošním roce jakkoliv reprezentovali náš sbor na závodech v požárním útoku a jménem soutěžního družstva mužů Vám chci popřát klidné prožití vánočních svátků.


Roman Skřípek

Správce webu